Binchotan charcoal

https://www.stylovejsie.sk/vyhladavanie/?string=binchotan

Môže vetvička dreveného uhlia čistiť vodu?
Áno a nielen to. Japonci už po storočia používajú drevené uhlie zvané Binchotan, ktoré je známe svojou schopnosťou mäkčiť vodu, pridávať prospešné minerály a absorbovať nežiaduce chute a pachy (napríklad chlór).

Aktívne drevené uhlie Binchotan (niekedy označované ako „biele uhlie“) začal v 17. storočí v období Edo vyrábať Binchuya Chozaemon v Tanabe, v prefektúre Wakayma. Po vyňatí z pece, kde bolo uhlie na záver procesu vystavené teplote až 1000°C, sa jeho povrch pokrýval špeciálnym práškom zo zmesy zeminy, piesku a popola, ktorý mu prepožičal charakteristickú bielu farbu. Tradične vyrábaný Binchotan je ťažší ako bežné drevené uhlie, má hladký pevný povrch a pri náraze kovovo zvoní (používa sa aj pri výrobe hudobných nástrojov).
Aktívne uhlia Binchotan má vynikajúce absorpčné schopnosti. Porézny povrch je tvorený malými dutinami orientovanými v mnohých smeroch. Plocha dutín jedného gramu Binchotanu má rozlohu presahujúcu 500m2 . Ióny nečistôt sú uhlím priťahované a zachytávané. Z uhlia sa zároveň uvoľňujú minerály (vápnik, železo, horčík) späť do vody. To zlepšuje jej chuť a pozitívny zdravotný účinok.

Dodávaná tyčinka Binchotanu je vybrúsená do pevnej dĺžky a tvaru umožňujúceho stabilné usadenie v plastovej fľaši EAU GOOD. Môžete ju ale použiť s akoukoľvek fľašou, karafou alebo džbánkom. Cez noc nechajte pôsobiť v bežnej vode z kohútiku a ráno ochutnajte.
Používajte len pitnú vodu. Ak používate Binchotan s fľašou EAU GOOD a ak ju plníte raz za deň, vydrží účinok aktívneho uhlia po dobu 3 mesiacov. Následne sa musí 10 minút povariť a potom nechať na slnku vyschnúť. Životnosť filtra tak predĺžite o 3 ďalšie mesiace. Po 6 mesačnom používaní vo funkcii vodného filtra môžete Binchotan rozlámať do zeminy k izbovým rastlinám (doplnenie živiny). Porézny povrch aj po šiestich mesiacoch funguje ako deodorant – použitým binchotanom môžete odstraňovať zápach v stelive pre mačky, v koši na prádlo, nádobe na plienky alebo v topánkach. Ak umiestnite Binchotan do skrine, bude absorbovať vzdušnú vlhkosť.

Dodávané Binchotan uhlie je už umyté a pripravené na použitie. Binchotan nikdy nečistite saponátom alebo mydlom. Používajte ho len s čistou vodou. Binchotan nepoužívajte v ochutených nápojoch alebo džúsoch. Ak budete čistiť fľašu EAU GOOD, Binchotan vždy vyberte. Varená voda odstraňuje z Binchotanu absorbované nečistoty. Prípadné drobné čiastky a úlomky dreveného uhlia plávajúce vo vode môžete bez obáv prehltnúť (tablety aktívneho uhlia sú predpisované na liečbu hnačiek a poruchy trávenia).

binchotanSchema